نرگس کلباسی تبرئه شد

 

بانوی نیکوکار ایرانی- بریتانیایی اینگونه نوشت:

"تبرئه شدم

خدایا شکرت

دقایقی پیش حکم دادگاه تجدیدنظر در شهر رایاگادا در مورد پرونده من اعلام شد و از همه اتهامات وارده تبرئه شده و بی گناه شناخته شدم.

در حکم دادگاه اعلام شده در صورت تمایل می توانم به خاطر تمام مشکلات و سختی هایی که این مدت برایم ایجاد کرده اند اعلام خسارت کنم.

خدایا شکرتتتتت

ممنونم از همه ی حمایت های شما هموطنان عزیزم، از مقامات محترم سیاسی تا هموطنان نازنینم ...

خدایا شکرت

نرگس کلباسی اشتری

پنجم فروردین 1396. هندوستان"

helpnarges@

آخرین خبر از نرگس کلباسی از زبان خودش

 

"سلام دوستان و هموطنان عزیزم

فردا بعد از ظهر حکم دادگاه تجدید نظر اعلام خواهد شد و اکنون هر ثانیه یک ساعت برایم می گذرد.

قصد داشتم با وکیلم و جناب آقای احمدی (کارشناس سرکنسولگری حیدرآباد) به رایاگادا بروم اما دادگاه اعلام کرد نیازی نیست به آنجا بروم.

تصور می کنم نمی خواهند توجه رسانه ها جلب شود.

از راه دور منتظر می مانم تا فردا خبر برسد.

امیدوارم رأی حقیقی صادر شود و جلسه لغو یا به تأخیر نیفتد.

امشب دعا می کنم و کاری جز دعا کردن از دستم بر نمی آید. مسأله ترسناک، نگران کننده یا دلهره آوری وجود ندارد چون من خدا را دارم و او همیشه بهترین تصمیمات را برایم می گیرد. راضی ام به رضای او ...

دوستتان دارم"

 

به امید موفقیت این بانوی نیکوکار ...

helpnarges@

ایران تمدید ماموریت گزارشگر حقوق بشر را محکوم کرد

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان در جریان نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو که براساس آن ماموریت گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران برای یکسال دیگر تمدید شد را به شدت محکوم و آن را نشانه ای آشکار از سیاسی کاری و سوء استفاده تعداد محدودی از کشورها از ساز و کارهای حقوق بشری ملل متحد دانست.

ادامه مطلب

ماموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران تمدید شد

 

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه ماموریت «عاصمه جهانگیر» گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران را یک سال تمدید کرد.


عاصمه جهانگیر ، گزارشگر جدید سازمان ملل در امور ایران در اولین گزارش خود که در سازمان ملل هم قرائت شد، جمهوری اسلامی را به نقض حقوق زنان، حقوق اقلیت‌ها، محدود کردن آزادی بیان و عقیده متهم و از اجرای مجازات اعدام در ایران انتقاد کرده است.

در رأی‌گیری امروز، از مجموع ۴۷ عضو شورای حقوق بشر، تنها ۲۲ عضو به تمدید مأموریت خانم جهانگیر رأی مثبت دادند.

۱۲ کشور به این قطعنامه رأی منفی دادند و ۱۳ کشور در آن شرکت نکردند.

 

منبع: جام جم آنلاین

بلایی که دو دختر 17 ساله بر سر پسر جوان آوردند

 

به گزارش رکنا، این 2 دختر دانش آموز که 15 و 17 سال دارند با سوار شدن به خودروی پسر جوانی دست به این سرقت  زدند.

چندی پیش پسر جوانی هراسان نزد پلیس رفت و به ماموران گفت: خودروی پژو 206 سفیدرنگم از سوی 2 دختر جوان دزدیده شده و می خواهم دستگیر شوند.

ادامه مطلب

مهریه عجیب

 

عروس و داماد در محل کار یکدیگر را دیده و به هم دل بسته بودند. هر دو دوست داشتند زندگی‌شان را از دریچه‌ای دیگر ببینند. برای همین بود تصمیم گرفته بودند به گونه‌ای جدید و نو زندگی را آغاز کنند. اگرچه سال‌ها پیش پدر دختر جوان از روستا به شهر آمده بود و در شهر زندگی کرده بود، ولی واقعیت این بود که دختر جوان هنوز به اصالت‌ها و سادگی‌ها دل بسته بود. برای همین بود که وقتی وارد شد، همه متعجب شدند. او به رسم روستا لباسی محلی پوشیده و با سادگی تمام آماده عقد ازدواج شده بود.زمانی که عروس و داماد کنار سفره عقد نشستند اطرافیان شروع به پایکوبی کردند. در این زمان عاقد از پدر عروس درخواست کرد تا میزان مهریه را مشخص کند. پدر عروس گفت: من خوشحال هستم که در تمام این سال‌ها دختری خوب ترتیب کرده‌ام و او هرگز با وجود پیشرفتی که داشته حقیقت و اصالت خود را از یاد نبرده است. برای همین می‌خواهم انتخاب میزان مهریه را به عهده خودش بگذارم زیرا می‌دانم او بهترین انتخاب را خواهد داشت و بهترین شیوه را در پیش خواهد گرفت. دختر جوان رو به پدرش کرد و گفت:
ـ اگر به این مرحله رسیده‌ام، همه را از شما دارم و از شما سپاسگزارم که در این لحظه و در این مرحله از زندگی به من این اجازه را می‌دهید که برای خودم و زندگی‌ام تصمیم بگیرم.

عروس پس از لحظاتی ادامه داد:
ـ فردی را که برای زندگی‌ام انتخاب کرده‌ام، فردی است که در طول چند سال همکاری با خودم انتخاب کرده‌ام و خوشحال هستم که عقاید و افکارمان به هم نزدیک است برای همین برای مهریه‌ام یک موتوسیکلت و دو عدد دوچرخه تقاضا می‌کنم.عروس در برابر تعجب همه گفت:
ـ من به سفر علاقه زیادی دارم و دوست دارم در طبیعت گشت و گذار داشته باشم، هم من و هم همسرم از دوچرخه‌سواری لذت می‌بریم و می‌خواهم با دوچرخه سفر کنیم و سفرهایی هم که با دوچرخه ممکن نیست را با موتوسیکلت برویم.حاضران با شنیدن این میزان مهریه شادمانی کردند و خطبه عقد خوانده شد.

 

منبع: رکنا